Da Vinci - Città di Firenze


 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
» Végzet Ereklyéi
Killian & IV. Edward || A hátsókertbe vezető úton EmptyKedd Feb. 10, 2015 5:26 pm by Frencine la Pommeraie

» Frencine & Killian - Frencine Lakrésze
Killian & IV. Edward || A hátsókertbe vezető úton EmptyHétf. Jan. 19, 2015 12:58 pm by Killian Fontane

» Lumos Maxima
Killian & IV. Edward || A hátsókertbe vezető úton EmptyVas. Jan. 18, 2015 1:41 pm by Frencine la Pommeraie

» 1480., Róma - Ezio & Solange
Killian & IV. Edward || A hátsókertbe vezető úton EmptyHétf. Jan. 12, 2015 6:22 pm by Solange de Clermont

» Blood & Chocolate
Killian & IV. Edward || A hátsókertbe vezető úton EmptyCsüt. Jan. 08, 2015 12:09 pm by Frencine la Pommeraie

» Love Bites
Killian & IV. Edward || A hátsókertbe vezető úton EmptyKedd Jan. 06, 2015 5:18 pm by Vendég

» Clarissa & Arthur - Királyi birtok erdősége
Killian & IV. Edward || A hátsókertbe vezető úton EmptySzomb. Dec. 27, 2014 6:00 pm by Clarissa Woodville

» Twilight After Dark
Killian & IV. Edward || A hátsókertbe vezető úton EmptyCsüt. Dec. 25, 2014 2:33 pm by Vendég

» Bones
Killian & IV. Edward || A hátsókertbe vezető úton EmptyVas. Dec. 21, 2014 9:18 pm by Frencine la Pommeraie


 

 Killian & IV. Edward || A hátsókertbe vezető úton

Go down 
SzerzőÜzenet
Vendég
Vendég
avatar



Killian & IV. Edward || A hátsókertbe vezető úton Empty
TémanyitásTárgy: Killian & IV. Edward || A hátsókertbe vezető úton   Killian & IV. Edward || A hátsókertbe vezető úton EmptyVas. Nov. 23, 2014 1:26 pm


killian & iv.edward

Fapofával meredek előre, az előttem fél térdre ereszkedő parasztemberre. Ősz a haja, és segíteni kellett neki, hogy elém járuljon, hogy letérdeljen. Egy kosár van a kezében, hangos kotkodácsolás szűrődik ki a letakart fonott edényből, olyan hangos, hogy majdnem elnyomja az öregember gyenge, megfáradt hangját. Mellettem Ser Erwin a kardjára támaszkodik, és a kosarat bámulja. Tudom mennyire zavarja ez a lárma, és tudom, hogy mennyire unja ezt az egészet. Én is unom. Négy órája vagyunk idebent, négy órája hallgatjuk a birodalom lakóit panaszukról, és négy órája próbálunk mindenkinek a kedvére tenni. Ser Erwin négy órája álldogál mellettem. Bizonyára kényelmetlen lehet neki, na nem mintha a trón kényelmesebb lenne. Egyáltalán nem az. Egy idő után az ember nem tudja, hogy miképp helyezkedjen, elvégre nem dobhatom fel a lábaimat a karfára, nem fetrenghetek itt, mint aki olyan jól érzi magát.
Ujjaimmal a karfán dobolok, ahogy minden figyelmemet az öregre fordítom. Egy tanyán lakik a családjával. A felesége tavaly nyáron halt meg, és ő maradt egyedül a lányaival, egyszem fiával és a bárányaival, csirkéivel, lovaival. Istállójuk nincs, el kellett adniuk, hogy el tudják temettetni a feleséget. Néha elgondolkozom azon, hogy milyen szerencsétlen sorsa van az embereknek. Van ahol nincs mit enni, mert a búzát elverte a vihar, vagy az állatokat elvitte a dögvész, van akinek nincsenek nagy gondjai, de hozzám fordulnak, mint egy órával ezelőtt egy báró, akinek a szomszédjával gyűlt meg a baja.
- Hány évesek a lányaid öreg? – Szakítom félbe a beszédét. Eddif nem mert rám nézni, a földet, és a kosarát bámulta, de most hályogos kék szemét rám emeli, és mintha a megkönnyebbülés szikrája csillogna szemében.
- A legnagyobb már 20 éves, a legkisebb pedig 10. Öt lányom van  Királyom, mindegyik gyönyörű, és okos. Otthon tanította őket megboldogult feleségem. A fiam pedig dolgos legény, erőskezű, jóravaló. Nem ilyen sorsot érdemelnek. – Megrázkódik a válla, és sírva fakad. Sokan hullatják könnyüket mikor idejönnek, elém lépnek, de a legtöbb csak színjáték, viszont ez az ember, ez az öregember olyan keservesen zokog, hogy a szívem ami sokak szerint kőből van megdobban.
Ser Erwinre nézek, aki meg engem bámul. Várja  a parancsot. A Ser nem éppen finomkezű úriember, szigorú, és könyörtelen, ezért is bízok benne annyira.
- A 2 legnagyobb lányod a palotában kapjon munkát, a  három kisebbnek meg férjet keresünk a legközelebbi városban. Sok  özvegy, és fiatal fiú keres magának asszonyt. Még ez évben megtartják az esküvőket, és a hozományból új életre keltheted a tanyád öreg. A fiad vezetheti majd miután meghaltál, és alapíthat családot ott. Kiküldök a tanyádra hármat a lovagjaim közül akik elhozzák a lányaid és férjet találnak nekik. – Tolom fel magamat a trónról, és gyors léptekkel a paraszt mellett termek. Kezemet nyújtom, hogy csókot nyomhasson a gyűrűmre, de nem megyek el. Kezemmel a hóna alá nyúlok, megemelem, és nemet intek mikor hű lovagjaim odalépnének.
- Köszönöm Felség.. köszönöm.. – Hálálkodik, kezével pedig palástomba kapaszkodik. A teremben néma csend van, csoszogás és cipőkopogás  ezek kettőnk léptei. Félreállnak az utunkból, senki nem siettet bennünket.
- A csirke a legszebb kakasom Felség, nem lesz elég még egy lakomára sem, de ez minden amit Önnek tudok adni.. – Rekedt hangja megfáradt, minden szó előtt nagy levegőt kell vennie.
- Köszönöm. – Hajtok fejet, és kikísérem az öregembert. Kint egy csinos lány – megakad a szemem rajta – veszi karjai alá az öregembert. Megvárom míg a szekerükhöz bandukolnak, amíg egy kondásfiú felsegíti az öregembert aki hálásan mosolyog rám. A lány pukedlizik egyet, majd ő is felül, és elhajtanak. Nincs kedvem visszamenni. Ma már túl sok mindenkin segítettem. Mindenki tudja, hogy a városok fejlesztése és az ott élő emberek a szívügyem, de van, hogy nem segíthetek mindenkin. Majd a jövő héten.
Ahelyett, hogy visszafordulnék, inkább a lépcsőn sietek le, el a hátsó kert felé, mielőtt észrevennék, hogy eltűntem.
Vissza az elejére Go down
Killian Fontane
Admin& Nemesek
Admin& Nemesek
Killian Fontane


Férfi Hozzászólások száma : 55
Birthday : 1992. May. 16.
Regisztráció dátuma : 2014. Sep. 24.
Age : 31
Tartózkodási hely : ξ France / England / Italy
Foglalkozás : ξ Writer
Humor : ξ Killer

Killian & IV. Edward || A hátsókertbe vezető úton Empty
TémanyitásTárgy: Re: Killian & IV. Edward || A hátsókertbe vezető úton   Killian & IV. Edward || A hátsókertbe vezető úton EmptyKedd Nov. 25, 2014 7:12 pm





Edward Király & Killian



Anglia eléggé eltér Franciaországtól, hisz sokkalta szebb, s rendezettebb összképet nyújt a maga módján. Egészen megkedveltem ezt a helyet amióta utazgatva ez eddig is eljutottam. Már nem az első alkalom, hogy itt járok, és olyat teszek, ami a francia érdekek ellen lép fel. Az, hogy fokozom az összeugratást a két ország között, csak a hasznomra válik, hisz úgy értékelem a mostani király, és a leendő uralkodó jelölt nem alkalmas a feladata teljesítésére, míg nem mellesleg a háború könnyítése lenne, ha a két ország egy, s ugyanazon király kezébe kerülne, így játszva ki a rendszert. Mélyen felsóhajtok, ahogy a könyvféleséget lapozgatom, s a saját írásaim kellegét látom a szemeim előtt. Semmiképp sem akartam francos úri kocsira szállni, de kénytelen voltam, hisz valahogy el kell költenem a nevelőapámtól lopott aranyat, nem mellesleg ez Anglia itt nincsenek szúrós tekintettek, s lenéző pillantások felém, mivel nem ismernek, ezáltal az sem köztudott, hogy fattyú vagyok.. Megrázom a fejem, és oldalt kipillantok a kocsi ajtóra vágott lyukon, azaz ablakon, melyet legtöbbször a nők esetén anyagdarabbal fednek be, hogy ne érje őket a tűző nap. Finoman felülök, s megigazítom magamon a ruhát.. még ránézni is szörnyű, hogy mit meg nem követel egy-egy illemvonás, s még hogy kard az oldalamon lassan kezdem magam valamiféle őrnek képzelni. Elmosolyodom, ahogy eszembe jutnak a tények, és egyetlen egy ötlet sejlik fel az elmémben. Úgy értékelem, ha már itt vagyok ennyivel készülhettek neki, hisz igazán megérdemli a magához méltó ajándékot. Egy hirtelen szerű mozdulattal teszem a belső zsebembe a könyvet, majd előre szólok megemelt hangszínen, hogy biztosan hallja a kocsis;
-Kérem, itt álljon meg, és várjon! Mindjárt itt leszek, csak el kell még intéznem valamit.-Amint megáll, én fogom magam, és kiszállok a lovas kocsiból, majd egy mozdulattal keresek valami szabó féleséget, amint sikeresen találok egy ilyen jelöltet beljebb lépve kérettek a francia királynak egy párna varratást. Finom selyműt, puha anyagút, s nem mellesleg arany hímzéssel. Kifizettem az összeget a szabónak, majd letisztázom vele, hogy mikor jöhettek érte, s amikor meg van az időpont visszamegyek a kocsishoz, akinek némi arany ellenében elmagyarázom, hogy nyugodtan mehet tovább, mert immár nincs kedvem úrfit játszani. Futólépésben megindulok egy számomra is ismeretlen terepen, de sajnos eltévedek.. a vásárba kötök ki, amely nem lenne gond, de mégis az, mert a királyi palota kellene nekem. Végig sétálok a vásáron, és sikeresen megveszek magamnak egy fekete, jó állapotban lévő, gyönyörű lovat, amellyel ezek után el lovagolok a palotáig meg sem állva egy percre sem. Tudom késtem az idővel, mármint napokkal ezelőtt kellett volna érkeznem, de amottan is dolgom akadt, így eltolódott az utazás, meg aztán nem vagyok én pontos idő betartó, most jöttem, ami vagy tetszik, vagy sem. Nem igazán zavar, amikor is kötetlen stílusú vagyok. Számomra a szigor, a kiabálás, a szabály, vagy legyen csupán törvény nem számít, hisz bárkivel, bármikor, s bárhol leállok vitatkozni. Makacs fejűségemnek köszönhetően, szókimondásom által képes vagyok még a királyokkal is ellenkezni. Épp ez az, amiért a fejemet is vehetnék, de ugyanakkor egyes uralkodóknak épp ez tetszik bennem. Kinek mi a véleménye..
Egy mozdulattal szállok le a lovamról, majd rá bízom az őrökre, akik már jól ismernek engem, hisz a királlyal mondhatni jó viszonyt ápolok, azaz a bizalmi körébe sorolhatom magam, amely valahol nem meglepő, na jó azért mégis. Első ötletem az lenne, hogy felkeresem Edward királyt, de inkább mégse, mert nem szeretném zavarni. Más különben meg gyönyörű a palota, és a kert nyújtotta látvány, ezért a hátsókertbe sétálok, és körül nézek, mint már oly annyiszor megtettem. Talán hiba bejelentés nélkül itt kószálnom a magánterületén, de úgy értékelem, ezért nem szedeti le a fejem, meg amúgy is remek hírekkel jöttem hozzá. Mindenképpen van értelme az ittlétemnek - úgy gondolom. Egy alig néhány perces séta után épp elindulok visszafelé, amikor is a királyba botlók bele majdhogynem szó szerint. Még időben észhez kapva hátrálok, és tisztelet kifejezése képen meghajolok udvariasan, ahogy azt szokás.
-Szép napot önnek.-Köszöntöm őt, majd minden késztetés ellenére a kert felé fordulok.-Gyönyörű látvány, felség.-Mutatok rá, majd halványan elmosolyodva megrázom a fejemet, ahogy lehajtom azt. A látvány az egyedüli érték, amely az életemben megmaradt, s nem elveszendő értéknek minősül, mint mondjuk a család fogalma, vagy a..-Bocsánatát kérem, amiért.. amiért zavarom önt, illetve azért is, mert néhány nappal később érkeztem. Nem régibben kerestem fel egy szabót, hogy varrasson a francia királynak egy gyönyörű párnát.-Fordulok a király felé, ahogy egyféle sejtelmesség hallatszik ki a hangomból. Úgy értékelem jócskán megéri az, amit teszek, s ha minden igaz, akkor Edward király ellenére sem lesz.. tudom törvénytelen, s büntetendő, de én csak végzem azt, amit kell.

// Elnézést a minőségért, lesz ez jobb is Rolling Eyes

Vissza az elejére Go down
 
Killian & IV. Edward || A hátsókertbe vezető úton
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» IV. Edward of York
» Juliette & Killian - Szajna part
» Edward & Elizabeth :: A királyi birtok területén

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Da Vinci - Città di Firenze :: Anglia :: London :: Királyi Palota-
Ugrás: